Vlastná strava z domu bez potvrdenia lekára

Jedálne.sk napísal/a 11 sep 2023

Dobrý deň, Dieťa nastúpilo do školy,prvy rocnik ZS a nie som stotožnená so stravou zo školskej jedalne. Chcem mu variť vlastnú stravu, jedla, ktoré by vydrzali do 11:30 bez uskladnenia v chladničke. Školská jedáleň by neuskladnovala, ani neohrievala jedlo pre dieta. Zakon blizsie nespecifikuje takýto druh stravy. Nema alergie, nemam zaujem od lekára pytat neexistujuce diagnozy. Ako postupovať,aby to bolo v ramci zakona? Veduca kuchyne ziada potvrdenie od lekára. Dakujem E.

Jedálne.sk napísal/a 11 sep 2023

Žiak základnej školy (na rozdiel od dieťaťa v MŠ) nie je povinný odoberať jedlo zo zariadenia školského stravovania. Pokiaľ zákonný zástupca neprihlási svoje dieťa na stravovanie v školskej jedálni, dieťa nie je stravníkom školskej jedálne. Stravovanie dieťaťa si zákonný zástupca zabezpečuje individuálne, donáškou stravy do školy a nesie za jej zdravotnú bezpečnosť plnú zodpovednosť.

V takomto prípade dieťa nemá nárok na dotáciu na podporu výchovy stravovacích návykov dieťaťa podľa zákona č. 544/2010 Z. z. o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky.

Hrachový granuát

Pridať komentár k diskusii

Nechcete prísť o žiadnu užitočnú informáciu? Zaregistrujte sa k odberu noviniek

Odosláním súhlasím so Zásadami ochrany osobných údajov.

Naši partneri
VIS
Rational
Ailos
Robot Coupe
AŠKOS
AG Foods
Granuldisk
LogIQ
Irinox
Kema
Scanbox
Metos
Espik
K-Ten
Kobra kefy
HACCP Bakošová
Maso z lúky
Pán Zemiak
Ryba Handlová
Savencia
Thuries Academy
Pomôžeme vám nájsť článok