Vegetarián - strava v jedálni

Jedálne.sk napísal/a 11 sep 2023

Dobrý deň, chcem sa opýtať, dcéra je vegetariánka, bude mať 18 rokov. Je ubytovaná na školskom internáte. V jedálni je minimálna celodenná strava bez mäsa. Je dcéra povinná zaplatiť za mäsovú stravu (t.j. raňajky, desiata, obed, olovrant a večera), ak je vegetariánka ? Jedáleň jej neumožňuje v prípade mäsového pokrmu odhlásenie zo stravy, keď je ubytovaná na školskom internáte, musí odoberať stravu. Ďakujem. Iva

Jedálne.sk napísal/a 11 sep 2023

Odpoveď: Podľa §6 ods. 5 vyhlášky č. 330/2009 Z. z. o zariadení školského stravovania, žiak školy, ubytovaný v školskom internáte môže odoberať denne hlavné jedlo a doplnkové jedlo, ak je starší ako 11 rokov.

Na základe uvedeného žiak môže odobrať hlavné a doplnkové jedlá, ale NEMUSÍ. Žiadny všeobecne záväzný predpis neurčuje, že žiak ubytovaný v internáte musí sa stravovať v jedálni internátu. Žiaci (už aj na základnej škole) majú možnosť odhlásiť sa zo stravovania, pokiaľ im ponúkaný pokrm nevyhovuje. Škola, školský internát alebo školská jedáleň nemôže nútiť žiakov platiť za stravu, ktorú si neprihlásili.

VIS Slonensko

Pridať komentár k diskusii

Nechcete prísť o žiadnu užitočnú informáciu? Zaregistrujte sa k odberu noviniek

Odosláním súhlasím so Zásadami ochrany osobných údajov.

Naši partneri
VIS
Rational
Ailos
Robot Coupe
AŠKOS
AG Foods
Granuldisk
LogIQ
Irinox
Kema
Scanbox
Metos
Espik
K-Ten
Kobra kefy
HACCP Bakošová
Maso z lúky
Pán Zemiak
Ryba Handlová
Savencia
Thuries Academy
Pomôžeme vám nájsť článok