+421 905 030 096 info@jedalne.sk
INFORMAČNÝ PORTÁL O ŠKOLSKOM STRAVOVANÍ

DISKUSIA

STRATILI SA PROBLÉMY V ŠKOLSKOM STRAVOVANÍ? NESTRATILI!
VRÁŤME ICH DO REALITY A VYJADRIME SVOJ NÁZOR A POTREBY.
POMÁHAJME SI NAVZÁJOM V DOBREJ DISKUSII.

najnovšie príspevky v diskusiách

diskusie

Zástup v kuchyni.
Dobrý deň,pani Trochová,pracujem v kuchyni zhruba 2 roky,od septembra nám pribudlo cca 100 obedov,varíme aj pre škôlku spolu je to okolo 500 obedov,nedostali sme žiadnu novú pracovnú silu,veľmi pekne ste vo vašom videu všetko vystihli,hľadám dobrú dušu,ktorá by mne a mojím dobrým kolegyniam poradila na čo máme nárok pri omarodení 1 až 2 prac.síl,nevieme sa dopracovať k férovému jednaniu,ani zo strany vedúcej a ani zo strany vedenia školy.Za každú radu budeme vďačné.Veľmi pekne ďakujeme.
Odpoveď Jedalne.sk

Vzorové tlačivá pre vedenie správnej výrobnej praxe sú v prílohe č. 1 Príručky systému HACCP pre zariadenia školského stravovania. Vypracovanie príručky a vedenie tejto evidencie je záväzné pre všetky zariadenia školského stravovania.

Príručka HACCP je zverejnená na stránke ministerstva školstva ako Zásady správnej výrobnej praxe (e-model HACCP a prevádzkový poriadok – revízia 2013).

Nech sa páči link na stránku: https://www.minedu.sk/8009-sk/skolske-stravovanie/

Vlastný príbor
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či si žiaci môžu nosiť na obed vlastný príbor. Ďakujem
Žiak na domácom vzelávaní
Dobrý deň, prosím o radu, ako si môže uplatniť "obedy zadarmo" rodič žiaka na domácom vzdelávaní. Nenašla som nikde nič, žiadnu zmienku o tom. Ďakujem pekne.
AŠKOS 2
Odpoveď JEDÁLNE.sk

Dobrý deň, v prípade záujmu o obnovu členstva v AŠKOS kontaktujte priamo asociáciu. Nech sa páči email: info@askos.sk

JEDÁLNE.sk sú nezávislý informačný portál o školskom stravovaní a AŠKOS profesijné občianske združenie. Pracujú a fungujú samostatne.

 

Pozrite si cenami ovenčený dokumentárny film „Aká ...
Ďakujem za info o dokumente. Je stále viac rodičov, čo nadáva, že podávame mlieko a mliečné výrobky, ktoré sú zdraviu škodlivé. Samozrejme, že keď im vysvetľujem, že to, čo je na internete - nemusí byť vždy pravda - tak oponujú, že nie som odborník a mala by som si prečítať na internete, čo píšu "odborníci". Konečne mám informáciu, kde si môžu pozrieť: "Aká je pravda o mlieku" Ešte raz veľmi pekne ďakujem za info :)
Rozdielne finančné pásma v ZŠ s MŠ
Dobrý deň, správne to chápem, že v ZŠ s MŠ môže byť napr. pre MŠ 2. pásmo a pre ZŠ 1.? Je to potom v rozpore s informáciou na www.minedu.sk/8009-sk/skolske-stravovanie/, ktorá hovorí, že sa určuje jednotné finančné pásmo pre stravníkov všetkých vekových kategórií vrátane dospelých stravníkov okrem diétnych a žiakov športových škôl. Ak áno, potom ale nemôže nastať opačná situácia, že MŠ bude v 1. pásme a ZŠ v 2.? Ďakujem za odpoveď.
Zalohova platba
Dobry den,chcela by som sa iňformovat.na ktorom ucte ma byt zalohova platba 20€.Mne kontrolorka povedala,ze tie peniaze mam odosla na ucet skolay a mesacne od nich ziadat peniaze na stravu pte deti ktote neboli v skole a meodhlasili sa z obeda.Dakujem
Naši partneri