Telefon: +421 918 660 200 | E-mail: info@jedalne.sk

DÔLEŽITÁ INFORMÁCIA: MATERIÁLNO - SPOTREBNÉ NORMY A RECEPTÚRY

MSN - Bulgur s ovocím - 15.072

Vedúca SJ  |   22.10.2018
V technologickom postupe: Do karamelu pridáme kompót, krátko povaríme v mlieku a vode rozmiešaný krémový prášok a varíme.... V surovinách chýba zlatý klas a mlieko
Zareagovat na komentář >

Bolgur s ovocím

silvia  |   22.10.2018
Pani vedúca, ďakujeme za Váš príspevok, napíšte mi v akom programe pracujete?
Zareagovat na komentář >

MSN - Bulgur s ovocím - 15.072

Veduca SJ  |   22.10.2018
Bulgur s ovocím - 15.072 už som písala do Košíc (SOFT-GL spol. s r.o.) - oni majú chybu v normách.
Zareagovat na komentář >

MSN

vedmš  |   9.10.2018
dobrý deň, hlavne by som poprosila technikov, ktorí majú na starosti program - Gašparík, VIS a ostatné, aby zakomponovali nové receptúry do našich programov, aby sme ich nemuseli opravovať.
Zareagovat na komentář >

mat spotrebne normy

Tina  |   30.9.2018
Prosim, na ktorej stranke su zverejnene najnovsie normy? podla ktorych vlastne teraz ideme? normujem a prisposobujem tie, co mam v pocitaci..som nova veduca, co vsetko mozem sledovat na nete? dakujem za odpoved a privitam vsetky rady a skusenosti !
Zareagovat na komentář >

MATERIÁLNO – SPOTREBNÉ NORMY A RECEPTÚRY

katka  |   24.9.2018
Máme novú aktualizáciu MSN. Opäť sa nám dostalo spŕšky názorov, že normy sú také a onaké... Pribudli aj nové receptúry, ktoré postupne zaradíme do našich jedálnych lístkov na spestrenie stravy. Pri skladbe jednotlivých pokrmov bol kladený dôraz na postupné znižovanie množstva potravín s vysokým obsahom soli, zníženie pridanej soli ale aj pridaného cukru a zníženie tukov v jedlách. Preto bolo nutné všetky množstvá v receptúrach prepočítať a následne upraviť nutričné zloženie. Ďakujeme celému autorskému kolektívu za ich vypracovanie, pretože viem, koľko síl, námahy času a prostriedkov ich to stálo. Našou hlavnou spoločnou prioritou je zdravá budúca generácia a najväčším darom detský úsmev.
Zareagovat na komentář >

MSN

Silvia Tokárová  |   22.9.2018
Vážené kolegyne, ďakujem za pripomienky k MSN. Uvedomujeme si, že sú pre Vás MSN nevyhnutné aj v tlačenej podobe. Vzhľadom na obmedzené finančné prostriedky rezortu školstva sú zverejňované normy len v elektronickej podobe a tento rok aj s autorským chránením kvôli tomu, že sa s normami obchodovalo a boli zneužívané na nekalé obchodné praktiky. Z toho dôvodu Celoslovenská sekcia pre školské stravovanie odsúhlasila, že budú autorsky chránené. Samozrejme pracujeme aj na tom, aby boli vydané aj v tlačenej podobe čo najskôr. Tento rok sú normy spracované v rozsahu cca 1500 a sú možné aj administratívne nezrovnalosti ako napr. v hodnotách vápnika v maku. Ďakujeme, že Ste túto informáciu zverejnili aj keď už bolo ministerstvo priamo kontaktované kolegyňou z OÚ v Košiciach a nezrovnalosť odstraňujeme. Dokonca pri prvom zverejnení noriem zo stránky "záhadne zmizlo viac receptúr.... a z toho dôvodu je potrebné normy ešte raz zverejniť. V tomto materiáli by sme chceli zabrániť nespočetným chybám, ktoré vznikli v dôsledku nesprávnych dát vo vydaní v r. 2011. dúfam, že neprofesionálna chyba zapríčinená diletantstvom sa už nebude opakovať. O tom aké normy máte používať Ste už boli informované od Vašich metodičiek z OÚ OŠ. V platnosti si zverejnené MSN (revízia 2018) Na odborných seminároch v októbri 2018 budete o ďalšom postupe informované..
Zareagovat na komentář >

Normy

Vierka  |   18.9.2018
Keď autori nedali súhlas na používanie receptúr, tak budeme používať staré receptúry 2011-2016.
Zareagovat na komentář >

MSN

silvia tokarova  |   18.9.2018
Vážená pani vedúca, ak Ste sa rozhodli používať neplatné MSN je to Vaše rozhodnutie ale aj zodpovednosť, prosím nenavádzajte svoje kolegyne k porušovaniu platnej legislatívy.
Zareagovat na komentář >

MSN

silvia tokárová  |   18.9.2018
Vážená pani vedúca, MSN (revízia 2018) sú zverejnené a sú účinné. Svojvoľné rozhodnutie o ich nepoužívaní predstavuje porušenie zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) v znení neskorších predpisov. Na vydaní tlačenej verzie noriem sa pracuje. Prosím nenavádzajte svoje kolegyne na porušovanie platných predpisov, ak sa tak rozhodnete Vy, je to na Vás.
Zareagovat na komentář >

MSN

silvia tokarova  |   18.9.2018
MSN (revízia 2018) sú zverejnené a účinné. prosím nezavádzajte ostatné vedúce jedální. Ak sa rozhodnete používať neplatné normy je to len Vaše osobné rozhodnutie a zodpovednosť.
Zareagovat na komentář >

pc v kuchyni

stanislava  |   18.9.2018
Dobrý deň, prosím Vás a ako maju potom kuchári v kuchyni podľa nových receptúr variť, keď prídu len v elektronickej podobe?
Zareagovat na komentář >

Vápnik v maku

vedúcašj  |   17.9.2018
Dobrý deń, chcela by som upozorniť na zle vypočítané hodnoty vápnika v maku. Podľa tabuliek obsahuje mak 1kg cca 14000 mg maku. Takže 3 kg maku v posýpke pre 100 osôb by malo obsahovať 42 000 mg vápnika (1 osoba 420g) Ďakujem
Zareagovat na komentář >
Pridať komentár