+421 905 030 096 info@jedalne.sk
INFORMAČNÝ PORTÁL O ŠKOLSKOM STRAVOVANÍ

Aká budúcnosť čaká na obedy zadarmo?

obedy zadarmo
Dada 14.10.2020
Dobrý deň, zaujíma ma otázka obedy zadarmo končia...Je to už asi rozhodnuté,ale neviem a nikde dočítať, kde je to schválené, lebo treba vydať nové VZN , v ktorom budú schválené zmeny v stravovaní. Už je október a VZN sa neschváli za týždeň. Prosím Vás o usmernenie, čo treba v tomto prípade urobiť. To nieje len uviesť na stránke školy, že obedy zadarmo končia...
Re: obedy zadarmo
19.10.2020

Odpoveď Jedalne.sk

Otázka skončenia „obedov zadarmo“ je k dnešnému dňu stále otvorená. Zatiaľ žiaden pripravovaný  legislatívny predpis neupravuje ich zrušenie.  
 

obedy zadarmo
Katarína Kováčová 18.8.2020
My sme za obdobie "obedov zadarmo" platili viac, ako predtým. Bola to len slovná hračka podľa mňa.
Obedy zadarmo
Alena 16.8.2020
Som proti tomu aby sa rusily obedy zadarmo kolko usilia vsetko stalo a teraz ked to funguje sa to rusi? Cele zle ! Pre slabsie a viac detne rodinny je to nesmierna pomoc zase nasa vlada zraza ludi na kolena !!!!
Zrušenie obedov zadarmo
Iveta - vedúca ŠJ 20.7.2020
Pripájam sa a súhlasím s vyjadrením p.vedúcej.Je to úplny nezmysel rušiť obedy zadarmo.Zamyslel sa vôbec niekto nad deťmi zo sociálne slabších rodín,že ten obed je možno jediné teplé jedlo,ktoré to dieťa v ten deň dostane?Pravdepodobne tí čo to navrhli,nevedia koľko úsilia,financií všetko stálo,aby sa obedy zadarmo uskutočnili.Robili sa prístavby pre zväčšenie kuchýň,vybavenie potrebným kuchynským zariadením,prijatie personálu... Zrušením obedov zadarmo sa znížia stavy stravujúcich sa detí,čo to pre nás znamená, nižší počet obedov = prepúšťanie personálu kuchyne = zvýšenie nezamestatnosti.Verím tomu,že zdravý rozum predsa len zvíťazí.
Obedy zadarmo
Jedálnička 16.7.2020
Obedy zadarmo končia. Nahradí ich daňový bonus na dieťa.
Obedy zadarmo
Lenka 16.7.2020
A zamyslel sa niekto nad tým, že nie všetci rodičia majú nárok na daňový bonus? Čo matka 3 detí, samoživiteľka, ktorá opatruje člena svojej rodiny cez UP? Dostáva cca 430 eur mesačne, ale opatrovateľský príspevok nie je zdaniteľný príjem, takže sa ani nepodáva daňové priznanie. Takže nielenže zarobí smiešnu sumu, nemá nárok na PN, podporu v nezamestnanosti, ešte nemá nárok ani na daňový bonus na deti, ale platiť si bude obedy v plnej výške za 3 deti, smutná politika, čo dodať. Nuž ale opatrovanie chorého člena rodiny asi nie je práca podľa vlády.
Re: Obedy zadarmo
23.9.2020

Odpoveď Jedalne.sk

Obedy "zadarmo" sú zatiaľ stále v platnosti. Podľa získaných informácií v súčasnosti prebiehajú rokovania za zachovanie dotácie na podporu stravovacích návykov. Na rozhodnutie vlády si budeme musieť počkať. 

obedy zadarmo
Gogo 16.7.2020
A keď som v penzii od čoho si odpočítam daňový bonus?
obedy zdarma
Anna Pavličková 23.6.2020
Súhlasím s vyjadrením ved. ŠJ. Článok vystihuje presne aktuálne problémy.
Aká budúcnosť čaká obedy zadarmo?
Ľubomíra Slobodová 23.6.2020
Súhlasím s vyjadrením, som za obedy zadarmo.
obedy zadarmo- dotácia
Marta- vedúca 19.6.2020
Súhlasím s p. vedúcou z Teplého Vrchu, okres Rim. Sobota. Poznám tú situáciu nie len u tejto vedúcej, ale je to i v iných školách tak. Hlavne na južnom Slovensku . Myslím si, že tak isto sa s týmto problémom potýka aj východ. Pani vedúca vystihla všetko. Ak rodičia týchto detí dostanú ,,do ruky,, peniaze k obedom. Dovolím si povedať z praxe, že len 10- 20% z týchto terajších stravníkov budú chodiť na obedy. Teraz bola zastravovanosť týchto žiakov až na 90%. Dúfam, že zvíťazí zdravý rozum a politici sa na to pozrú aj s inej strany.
Naši partneri