+421 905 030 096 info@jedalne.sk
INFORMAČNÝ PORTÁL O ŠKOLSKOM STRAVOVANÍ

AKO PRIHLASOVANIE NA OBEDY ZNÍŽILO ODPAD V ŠKOLSKÝCH JEDÁLNIACH

školské stravovanie
Mária 28.11.2019
Dobrý večer chcela by som sa informovať či vaša kniha sa dá aj zakúpiť. Ďakujem
Odpoveď
Anna Bauková 28.11.2019
Dobrý večer pani Mária, mrzí ma kniha sa nedá zakúpiť. Bola vytlačená len jednorázovo pre zamestnancov ŠJ pri príležitosti 60. výročia školského stravovania
Odpoveď
Anna Bauková 28.11.2019

Zmeny pri odhlasovaní dieťaťa /žiaka/ zo stravy zriaďovatelia upravili vo VZN z dôvodu platnosti Zákona 544/2010 Z.z. o dotáciách na podporu výchovy k stravovacím návykom. V zmysle tohto zákona sa od 1.1. 2019 poskytuje štátna dotácia vo výške 1,20 € deťom, ktoré navštevujú posledný ročník vzdelávacieho procesu v materskej škole a deťom od 2-5 rokov sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi. Od 1.9. 2019 sa štátna dotácia na podporu výchovy k stravovacím návykom poskytuje aj žiakom, ktorí si plnia povinnú školskú dochádzku v základných školách, za každý deň v ktorom sa zúčastnili výchovno-vzdelávacieho procesu v škole a odobrali obed.

Systém stravovania, organizáciu výdaja stravy, prihlasovanie, odhlasovanie zo stravy, podmienky čerpania štátnej dotácie ako aj nastavenie sankčných mechanizmov pri nesplnení podmienok si určia zriaďovatelia vo VZN , tak aby sa zabezpečilo efektívne čerpanie finančných prostriedkov zo štátneho rozpočtu. Zapísaním lístkom ste si prihlásili dieťa na stravovanie a jeho podpísaním ste súhlasili s podmienkami prihlasovania alebo odhlasovanie zo stravy deň vopred do 14 hod. Vedúca jedálne sa riadi schváleným VZN a pokynmi zriaďovateľa.

V prípade, že Vám dieťa ochorie a nestihli ste ho včas odhlásiť zo stravy, môžete si prísť pre obed na ktorý neplatí štátna dotácia, plnú výšku stravného zaplatíte vy. Štátna dotácia sa poskytuje len deťom, ktoré sa zúčastnili výchovno-vzdelávacieho procesu. Ak si svoje dieťa zo stravy neodhlásite, obed je uvarený a niekto ho musí zaplatiť. V článku neuvádzate, či Vaše dieťa navštevuje materskú školu, alebo základnú školu, či je v zariadení školská jedáleň, alebo výdajná školská jedáleň.

Odhlasovanie do 14.00h v pracovny den.
Peter 27.11.2019
Zdravim. Co v pripade ak dieta ochorelo vnoci alebo cez vikend? Preco sa neda odhlasit obed do 8.00h ako to bolo doteraz? Vraj to je na veducej jedalni ako sa zariadi... Chybaju jedalni tych 1.75eura? Vraj aj tak si kucharky chystaju na varenie rano do 8.00h... Ci to opravite az krd sa ludia vzburia? Dakujem za info. Peter
Naši partneri