Výdaj nápojov s pomocou technológií má pre jedáleň mnoho plusov

Děti-a-Cofrimell

Výdaj nápojov s pomocou technológií má pre jedáleň mnoho plusov

305 30 jún 2023

Vaše kolegyne ich už vyskúšali. Pozrite sa na ich skúsenosti, ktoré s Vami zdieľajú.

V našej jedálni používame už druhý rok dvojkomorový vírič Cofrimell (každá nádoba má objem 12 litrov). Predtým sme používali „klasický“ systém. Kuchárky nalievali pitie do pohárov, trávili tým veľa času a pitie potom v jedálni po celú dobu výdaja stálo, napríklad aj hodinu a pol. Keď si chcel stravník pitie pridať, musel si žiadať pri okienku.

Zmena tohto systému bola po mojom nástupe jednou z priorít, navyše nám v tom čase narástol aj počet stravníkov a potrebovali sme si uvoľniť ruky.

Výdaj nápojov s pomocou technológií má pre nás mnoho plusov – šetrí čas, šetrí nároky na pracovnú silu, zaisťuje základné hygienické štandardy. Vďaka tomu, že krásne dokážeme reagovať na aktuálnu spotrebu, šetríme zároveň vodu a suroviny.

Používame husté 100% koncentráty a nápoje z nich sú vďaka vrtuľke vo víriči stále čerstvé a svieže. A tým, že si deti nalievajú sami, neodkladajú po dopití pohárik a nejdú si pre ďalšie, vlastne šetríme vodu a energiu aj na umývaní pohárov.

Nápoje deťom veľmi chutia, najobľúbenejšie je u nás Tropic, na druhé miesto sa prebojovala novinka Mango a tretie si drží čisté Jablko. Učitelia majú v obľube Repu s jablkom.

Je skvelé, že nás obstaranie tejto užitočnej technológie vlastne nič nestojí, od spoločnosti AG Foods odoberáme suroviny a oni nám za to poskytujú víriče zadarmo.

Za mňa je vírič Cofrimell parádna vec, bez ktorej by sme v jedálni už nechceli fungovať, 100% odporúčam každej školskej jedálni!

Vedúca školskej jedálne, Bzovík

 

Na výdaj nápojov využívame v našej jedálni nápojové technológie už dlho. Najprv sme využívali jednokomorový vírič a keď doslúžil, vybrali sme nový už dvojkomorový.

Jednoznačnou výhodou tohto riešenia je fakt, že v čase výdaja nápoje vôbec neobmedzujú personál. Občas len doplníme vodu podľa aktuálnej spotreby.

Navyše deťom všetky ovocné nápoje veľmi chutia, aktuálne je asi najviac obľúbené mango.

Víriče Corfimell určite odporúčam každej vedúcej jedálne, určite je to krok vpred.

Vedúca školskej jedálne, ZŠ Tlmače

Nechcete prísť o žiadnu užitočnú informáciu? Zaregistrujte sa k odberu noviniek

Odosláním súhlasím so Zásadami ochrany osobných údajov.

Naši partneri
VIS
Rational
Ailos
Robot Coupe
AŠKOS
AG Foods
Granuldisk
LogIQ
Irinox
Kema
Scanbox
Metos
Espik
K-Ten
Kobra kefy
HACCP Bakošová
Maso z lúky
Pán Zemiak
Ryba Handlová
Savencia
Thuries Academy
Pomôžeme vám nájsť článok