Na čo si dať pozor pri výbere čipov
Na čo si dať pozor pri výbere čipov
Ako postupovať pri výbere čipov pre stravníkov? Dajte si pozor na priekupníkov.
Na trhu je veľké množstvo rôznych dodávateľov čipov. Niektoré sú kvalitnejšie, iné menej. Vyznať sa v aktuálnej ponuke je pre mnohých z nás ťažké. Pretože je pre Vás v tomto období téma správného výberu aktuálna, prinášame návod, ako postupovať.
Nie je čip ako čip – zaujímajte sa, kde bol vyrobený
Pýtajte sa, kde boli čipy vyrobené. Zo skúsenosti vedúcich, s ktorými spolupracujeme, sa púzdra čipov vyrobených v Číne začínajú po 3 mesiacoch lámať v namáhaných častiach (v ušku). Stravník potom čip stratí. Čipy sa ďalej líšia spoľahlivosťou vlastného čipu (elektroniky). Čipy niektorých renomovaných dodávateľov sú na trhu vyše 20 rokov a ani tie najstaršie dodávky nevykazujú významné poškodenie pri každodennom nosení na kľúčoch.
Nie je záruka ako záruka - istotu máte len u spoločností, ktoré dobre poznáte
Renomovaní dodávatelia čipových systémov ponúkajú záruku na funkčnosť čipu niekoľko rokov. A priekupnícka firma sa prispôsobí a ponúkne na svoje lacné čipy napr. deväťročnú záruku. To ale nie je rovnaká záruka.
Firma s mnohoročnou tradíciou na trhu svoj záväzok ľahko splní a záruku dodrží. Záväzok zadarmo nahradiť nepatrné percento veľmi kvalitných čipov ju nemôže ohroziť.
U priekupníka je to iné. Na trhu vo veľkom nakúpi to najlacnejšie, čo je k dispozícii. V krátkom čase nemá šancu overiť spoľahlivosť a životnosť dodaných čipov. Rýchlo nakúpi, rýchlo predá. A záruka? Sľubom nezarmútiš. Ako môže spoločnosť, ktorá na trhu pôsobí pár rokov poskytovať záruku, ktorá násobne prevyšuje dobu jej vlastnej existencie?
Dajte si pozor na obchodné podmienky
Uplatnenie záruky sa riadi zmluvou, alebo obchodnými podmienkami, na ktoré pri nákupe pristupujete. Priekupnícke spoločnosti často majú v podmienkach, že sa záruka nevzťahuje na mechanické poškodenie užívateľom. To je ale prakticky jediný typ poškodenia, s ktorým sa v jedálňach stretávame - a práve v tomto prípade vám nemusí byť záruka uznaná.
Na záver?
Nákupom kvalitných čipov si ušetríte prácu a nervy a rodičom peňaženky.
Na nákup lacných menej kvalitných čipov doplatíte vo výsledku hlavne vy, ako vedúci, pretože s výmenou poškodených čipov ide ruka v ruke veľká administratívna záťaž. Aj keď mechanicky poškodený čip necháte uhradiť rodičom, aj tak sa tým budete musieť zaoberať a strácať drahocenný čas, ktorého nemáte nazvyš.
Hľadajte preto dodávateľov, ktorí vám sú ochotní poskytnúť záruku aj proti mechanickému poškodeniu čipu. Mierne vyššia cena sa vám mnohonásobne vráti.
Zdroj obrázku: Image by <a href="https://www.freepik.com/free-photo/collage-customer-experience-concept_25053678.htm#query=kvalita&position=8&from_view=search&track=ais">Freepik</a>