Stavte na prírodu!

natural-peas

Stavte na prírodu!

419 24 mar 2023

V modernom stravovaní hrajú čoraz významnejšiu úlohu superpotraviny, ktoré obsahujú surovinu hrachový extrakt. Sú nabité vitamínmi, minerálmi a ďalšími cennými látkami.

Hrachový extrakt má vysoký obsah bielkovín, ktoré sú veľmi dôležité pre zdravý rast a vývoj detí. Zároveň obsahuje menej cholesterolu ako tradičné mäso a neobsahuje lepok. Práve preto je skvelou voľbou pre školské jedálne.

Hrachový extrakt je vďaka svojej jemnej chuti veľmi všestrannou surovinou. Kuchári a kuchárky ho používajú ako základ pre rôzne pokrmy, ktoré deti milujú – pre omáčky na cestoviny, polievky alebo hamburgery.

Hrachový extrakt je surovina praktická vo všetkých ohľadoch. Má dlhú trvanlivosť a dá sa veľmi ľahko skladovať. A rozhodne má priaznivejšie ceny ako mäso.

Hrachový extrakt je vďaka svojej kvalite, cene a praktickým vlastnostiam ideálnou surovinou pre školskú jedáleň.

Dobrú skúsenosť s hrachovým granulátom majú v Dunajskej Strede. Svoje skúsenosti s nami zdieľa pani Dóra Orvošová, vedúca školskej jedálne:

„Hrachový extrakt nám ponúkol obchodný zástupca spoločnosti AG Foods. Náš pán riaditeľ už mal možnosť túto surovinu vyskúšať, a preto sme sa rozhodli ju skúsiť aj v jedálni.

Varili sme receptúru 14.034 Špagety s tofu, všetko presne podľa normy, len tofu sme nahradili hrachovým granulátom. Príprava bola jednoduchá, granulát sa iba namočí do vody a on zväčší svoj objem. Z 0,5 kg vrecka sme získali zhruba 2 kg suroviny.

Uvarený pokrm ľahko voňal po hrachu, tak sme mali trochu obavy, či to deťom nebude vadiť. Nič také ale neprišlo. Jedlo bolo chuťovo veľmi príjemné a deti zjedli prakticky všetko.

Zatiaľ varíme len túto jednu receptúru, ale keď si ju zažijeme, skúsime určite aj ďalšie novinky. Premýšľame o placičkách, ktoré môžu nahradiť kuracie kúsky.“

 

Chcete aj Vy vyskúšať varenie z moderných surovín?
Vyžiadajte si viac informácií.

 

Chcem informácie

 

Zdroj obrázku: <a href="https://www.freepik.com/free-photo/natural-peas_6636625.htm#query=pea&position=8&from_view=search&track=sph">Image by Racool_studio</a> on Freepik

Nechcete prísť o žiadnu užitočnú informáciu? Zaregistrujte sa k odberu noviniek

Odosláním súhlasím so Zásadami ochrany osobných údajov.

Naši partneri
VIS
Rational
Ailos
Robot Coupe
AŠKOS
AG Foods
Thuries Academy
Granuldisk
LogIQ
Gastro Mach
Scanbox
Metos
Espik
Bidfood
Kema
Lawex
Gastma
Gastrolux
Rubbermade
Pomôžeme vám nájsť článok