Stavte na prírodu!

natural-peas

Stavte na prírodu!

733 24 mar 2023

V modernom stravovaní hrajú čoraz významnejšiu úlohu superpotraviny, ktoré obsahujú surovinu hrachový extrakt. Sú nabité vitamínmi, minerálmi a ďalšími cennými látkami.

Hrachový extrakt má vysoký obsah bielkovín, ktoré sú veľmi dôležité pre zdravý rast a vývoj detí. Zároveň obsahuje menej cholesterolu ako tradičné mäso a neobsahuje lepok. Práve preto je skvelou voľbou pre školské jedálne.

Hrachový extrakt je vďaka svojej jemnej chuti veľmi všestrannou surovinou. Kuchári a kuchárky ho používajú ako základ pre rôzne pokrmy, ktoré deti milujú – pre omáčky na cestoviny, polievky alebo hamburgery.

Hrachový extrakt je surovina praktická vo všetkých ohľadoch. Má dlhú trvanlivosť a dá sa veľmi ľahko skladovať. A rozhodne má priaznivejšie ceny ako mäso.

Hrachový extrakt je vďaka svojej kvalite, cene a praktickým vlastnostiam ideálnou surovinou pre školskú jedáleň.

Dobrú skúsenosť s hrachovým granulátom majú v Dunajskej Strede. Svoje skúsenosti s nami zdieľa pani Dóra Orvošová, vedúca školskej jedálne:

„Hrachový extrakt nám ponúkol obchodný zástupca spoločnosti AG Foods. Náš pán riaditeľ už mal možnosť túto surovinu vyskúšať, a preto sme sa rozhodli ju skúsiť aj v jedálni.

Varili sme receptúru 14.034 Špagety s tofu, všetko presne podľa normy, len tofu sme nahradili hrachovým granulátom. Príprava bola jednoduchá, granulát sa iba namočí do vody a on zväčší svoj objem. Z 0,5 kg vrecka sme získali zhruba 2 kg suroviny.

Uvarený pokrm ľahko voňal po hrachu, tak sme mali trochu obavy, či to deťom nebude vadiť. Nič také ale neprišlo. Jedlo bolo chuťovo veľmi príjemné a deti zjedli prakticky všetko.

Zatiaľ varíme len túto jednu receptúru, ale keď si ju zažijeme, skúsime určite aj ďalšie novinky. Premýšľame o placičkách, ktoré môžu nahradiť kuracie kúsky.“

 

Chcete aj Vy vyskúšať varenie z moderných surovín?
Vyžiadajte si viac informácií.

 

Chcem informácie

 

Zdroj obrázku: <a href="https://www.freepik.com/free-photo/natural-peas_6636625.htm#query=pea&position=8&from_view=search&track=sph">Image by Racool_studio</a> on Freepik

Nechcete prísť o žiadnu užitočnú informáciu? Zaregistrujte sa k odberu noviniek

Odosláním súhlasím so Zásadami ochrany osobných údajov.

Naši partneri
Liebherr
Zdravýživka
VIS
Rational
Ailos
Robot Coupe
AŠKOS
AG Foods
Granuldisk
LogIQ
Irinox
Kema
Scanbox
Metos
Espik
K-Ten
Kobra kefy
HACCP Bakošová
Maso z lúky
Pán Zemiak
Ryba Handlová
Savencia
Thuries Academy
Pomôžeme vám nájsť článok