Kuter je pravou rukou každého kuchára.

kuchař

Kuter je pravou rukou každého kuchára.

477 07 apr 2022

Nenápadní kuchynskí pomocníci, ktorí zvládnu širokú škálu prác za nízku obstarávaciu cenu. Krájač dokáže sekať, mlieť, šľahať a hniesť. Na každú činnosť je potrebné vybrať správny nôž.

Ovládací panel umožňuje nepretržitú prevádzku alebo okamžité spínanie. Dobou chodu je možné ovplyvniť hrubosť sekania, jemnosť mletia alebo stupeň šľahania.

Profesionálny všestranný kuchynský robot, ktorý vďaka svojej rýchlosti, nožom a robustnému motoru pomáha uľahčiť každodennú prácu kuchárov a používa sa klasicky na mletie potravín. Proces mletia sa nazýva kutrovanie.

Kuter je pravou rukou každého kuchára

Dokáže spracovať strúhanku, nátierky, majonézu, dresing, cesto, orechy, bylinky a dá sa použiť na mnoho ďalších procesov a receptov. Používa sa na úpravu práškových zmesí, homogenizáciu, miešanie, rozpúšťanie, riedenie a prípravu emulzií.

Stolové, vertikálne a kombinované

Kutre sa delia na stolové a vertikálne. V prípade značky Robot Coupe je možné mať kuter kombinovaný s krájačom. Jednotlivé modely sa líšia objemom nádoby a veľkosťou noža. Tieto parametre potom definujú produktivitu zariadenia. Podľa typu noža, ktorý je zvyčajne vymeniteľný, sa zariadenie môže používať na sekanie mäsa a zeleniny hladkým nožom, šľahanie perforovaným nožom alebo miesenie cesta zubatým nožom.

Výber správneho noža

Nôž s rovnou čepeľou sa používa na hrubé a jemné krájanie, prípravu pyré, paštét, majonéz, nátierok, omáčok, emulzií. Hrubý zubatý nôž používajte na miesenie cesta, hrubé sekanie a drvenie a jemný zubatý nôž na sekanie byliniek a korenia.

Máte záujem o ďalšie informácie?

Kontaktujte nezáväzne spoločnosť Robot Coupe.

Nechcete prísť o žiadnu užitočnú informáciu? Zaregistrujte sa k odberu noviniek

Odosláním súhlasím so Zásadami ochrany osobných údajov.

Naši partneri
VIS
Rational
Ailos
Robot Coupe
AŠKOS
AG Foods
Granuldisk
LogIQ
Irinox
Kema
Scanbox
Metos
Espik
K-Ten
Kobra kefy
HACCP Bakošová
Maso z lúky
Pán Zemiak
Ryba Handlová
Savencia
Thuries Academy
Pomôžeme vám nájsť článok