Telefon: +421 918 660 200 | E-mail: info@jedalne.sk

ZAUJÍMATE SA O ODBORNÉ VZDELÁVANIE?

Mgr. Oľga Koklesová

Dá sa prostredníctvom verejného obstarávania uprednostniť kvalita? Potrebujete získať prehľad o výzvach a projektovom financovaní?

AŠKOS Trnava

V pondelok 19.2.2018 v Trnave a v utorok 20.2.2018 v Nitra zorganizovala Kantorka, n.o. odborný seminár pre zamestnancov škôl a školských zariadení. Cieľom seminára bolo pomôcť zorientovať sa:

  1. v aktuálnych výzvach MŠVV a Š SR v tvorbe projektov a projektovom financovaní v zmysle zákona č. 597/2009 Z. z. o financovaní základných škôl, stredných škôl a školských zariadení v znení neskorších predpisov z hľadiska rozvojových projektov a dotácií
  2. vo verejnom obstarávaní potravín v zmysle platnej legislatívy, ale so zameraním na to, ako uprednostniť kvalitu a nie cenu potravín a pritom neporušiť zákon o verejnom obstarávaní

Lektormi boli odborníci pre dané oblasti:

Ing. Silvia Tokárová: „Tvorba projektov k výzvam a projektové financovanie pre obce, školy a školské zariadenia“

Ing. Helena Polónyi: „Obstarávanie potravín podľa novej legislatívy – vyhodnocujeme kvalitu, nie cenu“

Na seminári Mgr. Oľga Koklesová predstavila Prvú asociáciu školského stravovania (AŠKOS) na Slovensku. Stretla sa s výborným prijatím a záujmom. Opäť sa potvrdilo, ako veľmi už zamestnanci v školskom stravovaní potrebujú vlastnú organizáciu, ktorá by sa im venovala, hájila ich záujmy a priniesla skutočné zlepšenie do ich pracovného života. Oficiálne bude možnosť získať členstvo sprístupnená aj cez portál Jedalne.sk už od 1.3.2018. V najbližších dňoch vám prinesieme podrobnejšie informácie.

Práca v školskom stravovaní prináša neustálu požiadavku na zvyšovanie odbornosti pracovníkov. O akú oblasť odborného vzdelávania by ste mali záujem vy?

651   |   23.2.2018
diskusia k článku

Nikto zatiaľ článok nekomentoval. Buďte prvý!

Pridať komentár k článku