+421 905 030 096 info@jedalne.sk
INFORMAČNÝ PORTÁL O ŠKOLSKOM STRAVOVANÍ

OTVORENÝ LIST VŠETKÝM ZAMESTNANCOM V ŠKOLSKOM STRAVOVANÍ

217 27.6.2018

Ing. Silvia Tokárová

Foto Ing. Silvia Tokárová

„Milé moje kolegyne,

prežívam naozaj rušné pracovné dni. Snažím sa spracovať informácie o plánovanej systémovej zmene tzv. obedov zadarmo, ktoré od Vás dostávame. Evidujem všetky výhody aj nevýhody plánovanej zmeny a snažím sa o nich informovať tých, ktorý o tejto zmene majú rozhodnúť.

Je ešte veľa otáznikov v hlavách nás, ktoré tomu rozumieme, napr. čo s finančnými pásmami, čo s preplnenými kapacitami v mestách, ako dostať pracovné sily do jedální, keď už teraz nemá kto pracovať. Čo bude s odpadom, ktorý bude v dôsledku neodobraných obedov narastať, atď.

Aké vidíme riešenia? Rokovať s tými, ktorý o tejto zmene budú rozhodovať a najmä informovať ZMOS, čo čaká zriaďovateľov, riaditeľov a vedúce zariadení školského stravovania.

Nie som spokojná ani s fungovaním Celospoločneských programov podpory zdravia. Môj názor som tlmočila predstaviteľom MPaRV SR o tom, že napr. deti v rámci programu nedostali jahody z našich regiónov, ale dostávajú dovážané maliny, čučoriedky a že sa sortiment zužuje len na jablká. Koho podporujeme: podnikavcov, alebo deti? Tiež mám výhrady voči návštevám ovocných sadov, keď rodičia musia platiť náklady na autobus a deti sú zneužívané na nákup potravín v rámci obchodov v ovocných sadoch. Takto si vzdelávanie detí v sadoch nepredstavujeme.

Taktiež mliečny program, je neuveriteľné, že sú v mliečnych automatoch "lentilkové jogurty" alebo biele jogurty s rôznymi presladenými topmi. V tomto smere pripravíme sankcie voči riaditeľom,ktorí dovolia takto mliečny program dehonestovať.

Milé moje kolegyne,
prosím nedovoľte, aby nám systém ,ktorý roky chránime a budujeme, rozbíjali rôzni podnikavci a majte na zreteli, že sme tu pre našu mladú generáciu, ktorá ak nebude mať zdravé stravovacie návyky, bude chorá a neschopná sa o nás postarať.

Nastáva obdobie dovoleniek a oddych si zaslúžite. Preto mi dovoľte zaželať Vám príjemné chvíle či už niekde v prírode na chate, alebo doma v záhrade ale hlavne v dobrej pohode.

Nezabudnite, že som tu aj s kolegyňami z okresov  a miest pre Vás a som Vám k dispozícii keď to len potrebujete.

Krásnu dovolenku Vám praje Silvia Tokárová.“

diskusia k článku
Leto - dovolenka
Edita 27.6.2018

Ďakujeme za pekné slová a naozaj vidíme čo nás čaká do budúcna. Letné dni v kruhu svojich blízkych si oddýchneme, načerpáme nové sily a v septembri vykročíme dopredu. Prajem každému prekrásne slnečné leto. Edita

Pridať komentár k článku
Naši partneri