+421 905 030 096 info@jedalne.sk
INFORMAČNÝ PORTÁL O ŠKOLSKOM STRAVOVANÍ

MLIEČNY DEŃ V BANSKEJ BYSTRICI

284 24.5.2018

Anna Bauková

Medzinárodný deň mlieka sa oslavuje od roku 1957.

Mlieko a mliečne výrobky predstavujú jednu z najdôležitejších a nenahraditeľných zložiek plnohodnotnej výživy.

mléko1

Školská jedáleň pri Materskej škole Strážovská 3, Banská Bystrica sa každoročne pripája k oslave mlieka. Tento rok sme pre deti pripravili ochutnávku nátierok z mliečnych výrobkov z receptúr pre školské stravovanie /liptovská, syrová, tvarohová, labužnícka/, ochutnávku mlieka /vanilkové, jahodové, kakaové a mlieko neochutené/ a ochutnávku kyslomliečnych výrobkov. K našej oslave sa pripojila aj regionálna mliekáreň, ktorá nám sponzorsky zabezpečila ovocné jogurty.

Vedúca jedálne porozprávala deťom, aké je mliečko zdravé, prečo je dôležité piť mlieko a jesť mliečne výrobky. Na otázky, kto nám dáva mliečko, čo sa z neho vyrába sa dvíhali rúčky a rozpútala sa veľká debata. Všetky deti s chuťou pili mlieko a ochutnávali nátierky, zabudli na to, že táto nátierka mi nechutí, ja mliečko nemám rád.

Cieľom ochutnávky bola propagácia a konzumácia mlieka a mliečnych výrobkov netradičným spôsobom - formou švédskych stolov. Veľké poďakovanie patrí pani kuchárkam, ktoré svojou ochotou pracovať nad svoje povinnosti, pripravili pre deti tento pekný a zdravý deň.

 

Naši partneri