Telefon: +421 918 660 200 | E-mail: info@jedalne.sk

IN-HOUSE OBSTARÁVANIE V ŠKOLSKOM STRAVOVANÍ?

PRVÁ ASOCIÁCIA ŠKOLSKÉHO STRAVOVANIA (AŠKOS) aktuálne žiada o prizvanie k rokovaniam.

UVO logo

V týchto dňoch Úrad pre verejné obstarávanie diskutuje s predstaviteľmi samosprávnych krajov o moderných metódach obstarávania. Jednou z nich je in-house metóda, ktorou by si jednotlivé kraje mohli niektoré služby zabezpečovať vlastnými organizáciami. Ambíciou Úradu pre verejné obstarávanie sú personalizácia, zjednodušenie a prehľadnosť. Tvrdia, že benefitov môže byť viacero.

„Takto sa dajú riešiť konkrétne stravovanie, v oblasti školských zariadení.“ vyjadril sa Miroslav Hlivák, predseda Úradu pre verejné obstarávanie. Pozrite si reportáž Hlavných správ TA3 z utorka 10.4.2018 na tému Obstarávanie vo vlastnej réžii a utvorte si na základe svojich praktických skúseností vlastný názor.

V júni má dôjsť k prerokovaniu novely zákona o verejnom obstarávaní, platiť by mohla od budúceho roka.

PRVÁ ASOCIÁCIA ŠKOLSKÉHO STRAVOVANIA (AŠKOS) aktuálne žiada o prizvanie k rokovaniam a vyjadrenie sa k verejnému obstarávaniu v školskom stravovaní. Bližšie informácie budú prístupné všetkým členom AŠKOS. Aj vy sa ním môžete stať a aktívne napomôcť pozitívnym zmenám v školskom stravovaní. Registrovať sa môžete v pravo hore v baneri AŠKOS.

REPORTÁŽ si  môžete pozrieť tu

674   |   13.4.2018