"Zdravie a istoty si začíname vážiť až v momente, keď ich strácame" J. Švejcar

Vianočné prianie 2019 shutterstock_1476041921

"Zdravie a istoty si začíname vážiť až v momente, keď ich strácame" J. Švejcar

724 22 dec 2020

Vážení naši čitatelia, kolegovia a priatelia,

dovoľujeme si prihovoriť sa k Vám v čase, keď len pár dní nás delí od krásnych sviatkov Vianoc.

Vianočné sviatky sú obdobím, na ktoré všetci netrpezlivo čakáme, lebo ich čaro a výnimočnosť nás napĺňajú pocitmi šťastia, pohody a harmónie. Atmosféra sviatočných dní je plná spomienok i očakávaní, nič nie je bežné ani všedné. Napriek tomu, že Vianoce sú každý rok, ich čaro sa nedá ničím nahradiť ani napodobniť.

Rok 2020 sa stal prelomovým pre našu krajinu a naše rodiny. Náhle zmeny vo všetkých oblastiach spoločenského a hospodárskeho života zasiahli do každodenného života škôl a rodín, ochromili ich fungovanie. Skvalitňovanie práce, na ktorej sme doteraz pracovali, dostáva úplne iný rozmer a situácia je o to kritickejšia, keďže ťažko je odhadnúť, aké bude mať trvanie, s čím prirodzene korešponduje nárast stresu a hnevu zo situácií, ktoré musíme dennodenne zvládať.

Realita dnešných dní začína prinášať enormnú záťaž, pričom dnes ťažko nájdeme človeka, ktorý by aspoň v primeranej miere neprežíval "úzkosť". Strach o fyzické zdravie sa snúbi so stresom a je celkom pochopiteľné, že čím dlhšie bude táto situácia trvať, zjavne utrpí aj naše psychické zdravie, psychický komfort a psychický štandard, o ktorom sme doteraz uvažovali len okrajovo, pretože sme to považovali za samozrejmosť. Každá pandémia prináša strach o istoty i existenciu ako takú. Každá je zároveň príležitosťou pre reálne poznanie hodnôt a napokon charakterov ľudí, s ktorými žijeme, pracujeme, existujeme v spoločnom priestore. Preto buďme k sebe dobrí navzájom, rozdávajme radosť. Každý z nás s vďakou prijme teplé ľudské slovo, či pohladenie a svet sa zrazu stane krajším. Naučme sa tešiť i zo šťastia a zdravia toho druhého.

Vianoce sú obdobím, ktoré prežívame so svojimi blízkymi, keď si uvedomujeme silu lásky, priateľstva, úcty a obetavosti. V dušiach nech sa nám rozhostí krásny pocit, na stole nech sa rozvoňajú dobroty a Štedrý večer nech zanechá v našich srdciach pohodu a radosť.

S prianím príjemného prežitia vianočných sviatkov Vám želáme pokoj, radosť, lásku a zdravie v novom roku 2021.

Pripájame poďakovanie za Vašu dôveru a priazeň, tešíme sa na ďalšiu úspešnú spoluprácu.
Vaša redakcia Jedálne.sk

 

Nechcete prísť o žiadnu užitočnú informáciu? Zaregistrujte sa k odberu noviniek

Odosláním súhlasím so Zásadami ochrany osobných údajov.

Naši partneri
VIS
Rational
Ailos
Robot Coupe
AŠKOS
AG Foods
Thuries Academy
Granuldisk
LogIQ
Gastro Mach
Scanbox
Metos
Espik
Bidfood
Kema
Lawex
Gastma
Gastrolux
Rubbermade
Pomôžeme vám nájsť článok