"Zdravie a istoty si začíname vážiť až v momente, keď ich strácame" J. Švejcar

Vianočné prianie 2019 shutterstock_1476041921

"Zdravie a istoty si začíname vážiť až v momente, keď ich strácame" J. Švejcar

845 22 dec 2020

Vážení naši čitatelia, kolegovia a priatelia,

dovoľujeme si prihovoriť sa k Vám v čase, keď len pár dní nás delí od krásnych sviatkov Vianoc.

Vianočné sviatky sú obdobím, na ktoré všetci netrpezlivo čakáme, lebo ich čaro a výnimočnosť nás napĺňajú pocitmi šťastia, pohody a harmónie. Atmosféra sviatočných dní je plná spomienok i očakávaní, nič nie je bežné ani všedné. Napriek tomu, že Vianoce sú každý rok, ich čaro sa nedá ničím nahradiť ani napodobniť.

Rok 2020 sa stal prelomovým pre našu krajinu a naše rodiny. Náhle zmeny vo všetkých oblastiach spoločenského a hospodárskeho života zasiahli do každodenného života škôl a rodín, ochromili ich fungovanie. Skvalitňovanie práce, na ktorej sme doteraz pracovali, dostáva úplne iný rozmer a situácia je o to kritickejšia, keďže ťažko je odhadnúť, aké bude mať trvanie, s čím prirodzene korešponduje nárast stresu a hnevu zo situácií, ktoré musíme dennodenne zvládať.

Realita dnešných dní začína prinášať enormnú záťaž, pričom dnes ťažko nájdeme človeka, ktorý by aspoň v primeranej miere neprežíval "úzkosť". Strach o fyzické zdravie sa snúbi so stresom a je celkom pochopiteľné, že čím dlhšie bude táto situácia trvať, zjavne utrpí aj naše psychické zdravie, psychický komfort a psychický štandard, o ktorom sme doteraz uvažovali len okrajovo, pretože sme to považovali za samozrejmosť. Každá pandémia prináša strach o istoty i existenciu ako takú. Každá je zároveň príležitosťou pre reálne poznanie hodnôt a napokon charakterov ľudí, s ktorými žijeme, pracujeme, existujeme v spoločnom priestore. Preto buďme k sebe dobrí navzájom, rozdávajme radosť. Každý z nás s vďakou prijme teplé ľudské slovo, či pohladenie a svet sa zrazu stane krajším. Naučme sa tešiť i zo šťastia a zdravia toho druhého.

Vianoce sú obdobím, ktoré prežívame so svojimi blízkymi, keď si uvedomujeme silu lásky, priateľstva, úcty a obetavosti. V dušiach nech sa nám rozhostí krásny pocit, na stole nech sa rozvoňajú dobroty a Štedrý večer nech zanechá v našich srdciach pohodu a radosť.

S prianím príjemného prežitia vianočných sviatkov Vám želáme pokoj, radosť, lásku a zdravie v novom roku 2021.

Pripájame poďakovanie za Vašu dôveru a priazeň, tešíme sa na ďalšiu úspešnú spoluprácu.
Vaša redakcia Jedálne.sk

 

Nechcete prísť o žiadnu užitočnú informáciu? Zaregistrujte sa k odberu noviniek

Odosláním súhlasím so Zásadami ochrany osobných údajov.

Naši partneri
Zdravýživka
VIS
Rational
Ailos
Robot Coupe
AŠKOS
AG Foods
Granuldisk
LogIQ
Irinox
Kema
Scanbox
Metos
Espik
K-Ten
Kobra kefy
HACCP Bakošová
Maso z lúky
Pán Zemiak
Ryba Handlová
Savencia
Thuries Academy
Pomôžeme vám nájsť článok