Štrajková pohotovosť školských jedální

fist-424500_1920

Štrajková pohotovosť školských jedální

595 05 jún 2022

Cítite, že je toho na vás veľa a nemáte si kedy vydýchnuť? Povinnosti sa hrnú a hrnú, zo všekých strán je počuť pojmy ako odporúčania, záväzky, navýšenie povinností, no pláca zostáva taká istá.

Vyzerá to aj vo vašej školskej kuchyni pomaly, ako na papierovom úrade, kde sa pomimo papierovej a inej práce aj okrajovo varí? Nemalo by tomu byť nopak?

Varenie je v školskej jedálni predsa jasná priorita. Nie len varenie ako také, ale varenie s láskou. Nie je však nezvyčajné, že sa v dnešnej dobe miesto radosti z práce a varenia s láskou, do popredia dostávajú skôr negatívne emócie ako stres, nepohoda a únava. Medzi povinnosťami v oblasti kuchyne by mala byť priama úmera s finančným ohodnotením.

15. júna sa v Bratislave uskutoční protestné zhromaždenie z radov zamestnancov školstva.

Vážení zamestnanci zariadení školského stravovania na Slovensku,

dávame Vám do pozornosti, že dňa 15. júna 2022 Odborový zväz pracovníkov školstva a vedy na Slovenku pripravuje na Námestí SNP v Bratislave veľké protestné zhromaždenie. Keďže u zamestnancov školstva pretrváva nespokojnosť so mzdovými podmienkami a nesúhlasia s nedostatočným financovaním školstva, sú ochotní za tieto požiadavky zabojovať.

Požiadavky:

  • navýšenie platov pre VŠETKÝCH zamestnancov o 10% od 1.7.2022
  • úprava „základnej tabuľky“ tak, aby začínala minimálnou mzdou
  • viac finančných prostriedkov do škôl a školských zariadení tak, aby boli pokryté zvýšené náklady na potreby škôl a školských zariadení adekvátne k 21. storočiu

OZ PŠaV vyhlásil štrajkovú pohotovosť s tým, že 15. júna sa uskutoční v Bratislave protestné zhromaždenie zamestnancov školstva s cieľom zlepšenia pracovných podmienok vrátane zvýšenia platov o desať percent pre všetkých zamestnancov školstva od 1. júla. Školskí odborári podľa predsedu OZ PŠaV Pavla Ondeka očakávajú, že vláda čo najskôr prehodnotí svoj postoj k školstvu a nájde potrebné financie.

" Prvá asociácia školského stravovania 1.AŠKOS vyjadruje podporu protestu Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku nakoľko cieľ máme rovnaký, ktorým je zlepšenie pracovných a mzdových podmienok zamestnancov v školstve. Preto chceme osloviť všetkých členov našej Asociácie, ale aj nečlenov, odborárov aj neodborárov, aby sa zúčastnili protestu v čo najväčšom počte – je to príležitosť, keď môžete rozhodnúť o mimoriadne dôležitých veciach v školstve".

Aj naša redakcia vyjadruje podporu všetkým pracovníkom školského stravovania. Uvedomujeme si ale, že len protestovať nestačí.

Je potrebné začať pri sebe a meniť veci, ktoré aktuálne zmeniť je možné. Preto za portál Jedálne.sk pridávame aj sľub, že sa budeme aktívne a intenzívne usilovať o zmenu v prístupe k vzdelávaniu pracovníkov školského stravovania a budeme sa ďalej snažiť verejne prezentovať skvelú prácu každého z vás.

„KEDY, AK NIE TERAZ, KTO, AK NIE JA?!“

Nechcete prísť o žiadnu užitočnú informáciu? Zaregistrujte sa k odberu noviniek

Odosláním súhlasím so Zásadami ochrany osobných údajov.

Naši partneri
Zdravýživka
VIS
Rational
Ailos
Robot Coupe
AŠKOS
AG Foods
Granuldisk
LogIQ
Irinox
Kema
Scanbox
Metos
Espik
K-Ten
Kobra kefy
HACCP Bakošová
Maso z lúky
Pán Zemiak
Ryba Handlová
Savencia
Thuries Academy
Pomôžeme vám nájsť článok