OTVORENÝ LIST VŠETKÝM ZAMESTNANCOM V ŠKOLSKOM STRAVOVANÍ

Foto Ing. Silvia Tokárová

OTVORENÝ LIST VŠETKÝM ZAMESTNANCOM V ŠKOLSKOM STRAVOVANÍ

476
27 jún 2018

Ing. Silvia Tokárová

„Milé moje kolegyne,

prežívam naozaj rušné pracovné dni. Snažím sa spracovať informácie o plánovanej systémovej zmene tzv. obedov zadarmo, ktoré od Vás dostávame. Evidujem všetky výhody aj nevýhody plánovanej zmeny a snažím sa o nich informovať tých, ktorý o tejto zmene majú rozhodnúť.

Je ešte veľa otáznikov v hlavách nás, ktoré tomu rozumieme, napr. čo s finančnými pásmami, čo s preplnenými kapacitami v mestách, ako dostať pracovné sily do jedální, keď už teraz nemá kto pracovať. Čo bude s odpadom, ktorý bude v dôsledku neodobraných obedov narastať, atď.

Aké vidíme riešenia? Rokovať s tými, ktorý o tejto zmene budú rozhodovať a najmä informovať ZMOS, čo čaká zriaďovateľov, riaditeľov a vedúce zariadení školského stravovania.

Nie som spokojná ani s fungovaním Celospoločneských programov podpory zdravia. Môj názor som tlmočila predstaviteľom MPaRV SR o tom, že napr. deti v rámci programu nedostali jahody z našich regiónov, ale dostávajú dovážané maliny, čučoriedky a že sa sortiment zužuje len na jablká. Koho podporujeme: podnikavcov, alebo deti? Tiež mám výhrady voči návštevám ovocných sadov, keď rodičia musia platiť náklady na autobus a deti sú zneužívané na nákup potravín v rámci obchodov v ovocných sadoch. Takto si vzdelávanie detí v sadoch nepredstavujeme.

Taktiež mliečny program, je neuveriteľné, že sú v mliečnych automatoch "lentilkové jogurty" alebo biele jogurty s rôznymi presladenými topmi. V tomto smere pripravíme sankcie voči riaditeľom,ktorí dovolia takto mliečny program dehonestovať.

Milé moje kolegyne,
prosím nedovoľte, aby nám systém ,ktorý roky chránime a budujeme, rozbíjali rôzni podnikavci a majte na zreteli, že sme tu pre našu mladú generáciu, ktorá ak nebude mať zdravé stravovacie návyky, bude chorá a neschopná sa o nás postarať.

Nastáva obdobie dovoleniek a oddych si zaslúžite. Preto mi dovoľte zaželať Vám príjemné chvíle či už niekde v prírode na chate, alebo doma v záhrade ale hlavne v dobrej pohode.

Nezabudnite, že som tu aj s kolegyňami z okresov  a miest pre Vás a som Vám k dispozícii keď to len potrebujete.

Krásnu dovolenku Vám praje Silvia Tokárová.“

Diskusia (1x)

Edita napísal/a 27 jún 2018

Ďakujeme za pekné slová a naozaj vidíme čo nás čaká do budúcna. Letné dni v kruhu svojich blízkych si oddýchneme, načerpáme nové sily a v septembri vykročíme dopredu. Prajem každému prekrásne slnečné leto. Edita

Pridať komentár k článku

Nechcete prísť o žiadnu užitočnú informáciu? Zaregistrujte sa k odberu noviniek

Odosláním súhlasím so Zásadami ochrany osobných údajov.

Naši partneri
VIS
Rational
Ailos
Robot Coupe
AŠKOS
AG Foods
Thuries Academy
Granuldisk
LogIQ
Gastro Mach
Scanbox
Metos
Espik
Bidfood
Kema
Lawex
Gastma
Gastrolux
Rubbermade
Pomôžeme vám nájsť článok