Súťaž o NAJLEPŠÍ ŠKOLSKÝ OBED

Uvarte_full

Súťaž o NAJLEPŠÍ ŠKOLSKÝ OBED

1573 01 feb 2024

Varíte zdravo a deťom vaše jedlo chutí? Ukážme širokej verejnosti, že slovenské školské stravovanie je účinným nástrojom v boji proti detskej obezite a cestou k zdravému životnému štýlu.

Témou je „Najobľúbenejšie jedlo vašej školskej jedálne!“ (so zameraním na zdravý životný štýl).

Každá školská jedáleň má dnes už širokú zásobu osvedčených receptov zdravých pokrmov a vie ich upraviť tak, aby boli u detí obľúbené. Túto zručnosť je potrebné ukázať širokej verejnosti práve prostredníctvom našej súťaže.

Zúčastnite sa aj VY! Ukážte, ktoré jedlá sú NAJ práve u vás!

Do súťaže môžete prihlásiť také menu, ktoré sa bežne vyskytuje na vašom jedálnom lístku a je detskými stravníkmi obľúbené. Menu sa bude skladať z polievky, hlavného jedla a šalátu podľa vhodnosti menu a prípadne múčnika.

Pozrite sa na kompletné pravidlá a vyplňte prihlasovací formulár a odošlite všetky potrebné podklady pre korešpondenčné kolo súťaže.

Uzávierka korešpondenčného kola je 31.05.2024.

Do konca júna budú komisiou korešpondenčnej súťaže vybraní finalisti a výsledky budú vyvesené na webových stránkach www.jedalne.sk.

Divoká karta laickej poroty - súťažné recepty budú počas súťaže vyvesené na webových stránkach a sociálnych sieťach portálu Jedálne.sk a partnerov projektu Jedáleň 21. storočia, kde môže hlasovať široká verejnosť. Menu, ktoré získa najviac hlasov, postúpi do finále na divokú kartu.

Celoslovenské finále sa bude konať naživo 15.08. 2024 v pavilóne Jedáleň 21. storočia v rámci 49. ročníka medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex v Nitre.

Celoslovenského finále sa zúčastnia súťažné tímy v zložení vedúci ŠJ a dve pracovníčky prevádzky (v prípade menších kolektívov stačí vedúci a 1 pracovníčka prevádzky). Súťažné tímy pripravia 10 porcií prihláseného menu. Zástupca tímu alebo celý tím svoje menu odprezentuje a bude odpovedať na otázky komisie.

Hodnotiaca komisia pokrmy ohodnotí po výživovej, vizuálnej i chuťovej stránke.

My vám všetkým budeme držať palce až do finále!

Nechcete prísť o žiadnu užitočnú informáciu? Zaregistrujte sa k odberu noviniek

Odosláním súhlasím so Zásadami ochrany osobných údajov.

Naši partneri
Liebherr
Zdravýživka
VIS
Rational
Ailos
Robot Coupe
AŠKOS
AG Foods
Granuldisk
LogIQ
Irinox
Kema
Scanbox
Metos
Espik
K-Ten
Kobra kefy
HACCP Bakošová
Maso z lúky
Pán Zemiak
Ryba Handlová
Savencia
Thuries Academy
Pomôžeme vám nájsť článok